V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Peří a péřové přikrývky stále “in”

Mezi jedny z nejdokonalejších “vynálezů” zázračné přírody patří peří. Už naši předkové znali jeho přednosti - hlavně dokonalé tepelně izolační schopnosti. Žádný jiný přírodní, ani uměle vytvořený materiál nepředčí ptačí pírka. A proto i v moderní době stále využíváme peří jako luxusní výplň pro přikrývky, polštáře, ale i třeba zavinovačky pro miminka.

perove-prikryvky-clanek uvodni (kopie)_1

Proč právě prachové peří vyniká svými termoregulačními schopnostmi?

Nejjemnější pírka, která se skrývají pod vrchní vrstvou krycího peří, mají pouze některé druhy opeřenců. Toto nejkvalitnější peří je označováno jako prachové peří, někdy také kvapové peří. Jemná struktura načechraných peříček snadno zachytává molekuly vzduchu. Tento vzduchový polštář se tělesným teplem ohřívá. A zároveň brání proniknutí vnějšího chladu z okolí. Tak chrání ptáky a tak chrání od nepaměti i nás lidi. Vždyť právě od svého původního materiálu vznikl lidový název pro přikrývku - “peřina”. Ani sláma, kožešiny či jiné druhy látky nedokázaly více před chladem ochránit. Ale tím dokonalost peří nekončí.

Peří rovněž absorbuje vlhkost. Což nedokáží ani moderní umělá vlákna. Během spánku tak odvádí pot spícího člověka. Proto se v péřových přikrývkách cítíme tak komfortně. Péřové peřiny nejen zahřejí, zároveň se příjemně přizpůsobí vašemu tělu a navodí zdravý spánek bez zbytečného přerušení. A mírná vlhkost zároveň pomáhá regeneraci peří, protože tím získává svou původní načechranost a vzdušnost (loft). Péřová výplň se skládá vždy z nejjemnějšího a kvalitního prachového peří, které je doplněno malou částí hrubších větších pírek. Všeobecně přijímaným nejlepším poměrem je 90:10, tedy 90 % prachové peří a 10 % větší pírka.

cisteni-peri-clanek 

Jednoduchá údržba. Peří vám vyčistíme.

Péřové peřiny vám při dodržování pár jednoduchých zásad vydrží spoustu let. Stačí je čas od času nechat provětrat na čerstvém vzduchu. Peří nemá rádo velké množství vody, proto se péřové věci nedoručují prát v pračce. Za náš tým Jaspis-přikrývky doporučujeme peřiny nechat vyčistit každých 10 let, polštáře z hygienických důvodů častěji (přeci jen jsou díky častějšímu kontaktu s vlasy a pokožkou náchylnější na znečištění) a to ideálně co 5-7 let. Rádi vám nabídneme u nás v Novém Jičíně naše 20leté zkušenosti a péřové přikrývky i polštáře vyčistíme moderní šetrnou metodou pomocí horkého vzduchu.

Rádi vám poradíme

Naše služby i kvalitní nejen péřové produkty vám rádi nabídneme v našem kamenném obchůdku v Novém Jičíně, Zborovská 49. Pokud zrovna nemáte cestu kolem, nevadí. Přikrývky, polštáře, dětské zboží, zavinovačky, kvalitní deky a jiné zboží si vyberete i na našem e-shopu Jaspis-přikrývky.cz. Rádi vám zodpovíme vaše dotazy rovněž na info@jaspis-prikryvky.cz, doporučíme nebo poradíme na telefonním čísle 733 412 589 nebo 734 577 990.

 

kontakty-clanek_16_6-2