V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Staré peřiny a duchny po babičce nevyhazujte. Nechte je profesionálně vyčistit a renovovat.

Je jaro a přichází ideální čas na úklid a oživení celého domova. Nezapomeňte v rámci jarního úklidu věnovat pozornost i své ložnici a přineste do ní svěžest a novou energii. Postele, peřiny, přikrývky, polštáře, deky a další lůžkoviny mohou skrývat spoustu prachu a roztočů. Čekají proto na vaši péči. Poradíme, jak si jarní úklid ložnice, postelí a lůžek zjednodušit a ještě ušetřit.

JASPIS-stare-periny-a-duchny-po-babicce-nevyhazujte-nechte-je-vycistit-a-renovovat-banner

Zachovejte rodinné dědictví a oživte svou ložnici způsobem, který šetří peníze i přírodu

Je vám stále líto vyhodit staré peřiny a duchny po babičce? Naprosto tomu rozumíme. Babiččiny peřiny mají pro mnoho lidí vysokou emocionální hodnotu, jsou spojeny s dětstvím i rodinnými tradicemi. Vždyť i starší generace je považovaly za rodinné dědictví a často byly součástí věna. Opravou peřin si udržíte spojení s rodinnými tradicemi a zachováte dědictví pro budoucí generace.

Opravit staré místo kupovat nové

Když uslyšíte, že si můžete staré péřové nebo vlněné přikrývky, peřiny, deky nebo polštáře nechat profesionálně vyčistit, obnovit jejich výplň za novou a kvalitní a celkově je výhodně zrenovovat, určitě zajásáte.

Ekonomické výhody renovace peřin: Oprava starých peřin je zpravidla výhodnější než nákup nových přikrývek

Renovace starých peřin je zpravidla ekonomicky výrazně výhodnější než nákup nových péřových či vlněných přikrývek a polštářů. Celé rodině tak můžete ušetřit poměrně slušnou částku v porovnání s nákupem nových péřových nebo vlněných přikrývek nebo celých sad do ložnice.

Může vás hřát u srdce, že spolu se zachováním rodinné památky snížíte i svou uhlíkovou stopu a budete se chovat šetrně k životnímu prostředí.

Renovace peřin jako krok ke snížení množství odpadu

Každý rok se na skládkách hromadí obrovské množství textilního odpadu, což má negativní vliv na životní prostředí. Opravou starých lůžkovin snižujete tento zátěžový faktor. Místo toho, abyste přispívali k hromadění dalšího odpadu, se rozhodnete pro udržitelnější alternativu, která pomůže chránit naši planetu pro budoucí generace. Renovaci starých peřin je tedy nejen ekonomická, ale i ekologická volba.

Prodloužení životnosti o dalších 7 až 10 let

Staré peřiny často nabízejí kvalitu, pohodlí a další kvality, kterých nové peřiny dosahovat nemusí. Renovací těchto lůžkovin zachováte jejich jedinečné vlastnosti.

jaspis-cisteni-oprava-perin-dek-prikryvek-polstaru-renovace

 

Profesionální oprava nespočívá pouze v zašití trhlinek a opravě děr, ale zejména ve vyčištění a dezinfekci, nebo obnově či kompletní výměně náplně. Je-li to potřeba, provádíme také úplnou výměnu vnějšího materiálu (sypoviny).

Peřiny přitom šijeme a opravujeme pomocí tradičních technik, včetně tradičního prošívání peřin, aby jejich výplň zůstala rozložena rovnoměrně. Používáme výhradně kvalitní materiály a výběrovou výplň – v případě péřových přikrývek jde o vysoce kvalitní prachové a drané husí peří, v případě vlněných přikrývek zase používáme tradiční kramplování staré vlny, kterou znovu namykáme, nebo použijeme novou ovčí vlnu, kterou získáváme od partnerských farmářů z blízkého okolí.

Všechny tyto kroky vedou k prodloužení životnosti peřin – a to dokonce o dalších 7 až 10 let a ke zlepšení hygienických podmínek vašeho spánku.

Souhrnně řečeno, renovace starých peřin je moudrou a ohleduplnou volbou, která kombinuje významné ekonomické výhody, ochranu životního prostředí i zachování emocionálních rodinných hodnot.

 

Kontaktujte nás

Nejste si jisti, zda se vaše staré peřiny, duchny, deky a polštáře ještě dají renovovat? Nechte nás jejich stav odborně posoudit.

Kontaktujte nás pro více informací o opravách a renovacích starých peřin a polštářů:

E-mail: info@jaspis-prikryvky.cz 

Tel.: 604 169 322

 

Nechte jaro vstoupit do své ložnice i vy 

cisteni-peri-perovych-perin.       cisteni-vlnenych-dek-a-perin.       vykup-ovci-vlny