V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Prodlužte životnost vašich matrací. Pořiďte si chránič matrace

Abychom si v dnešní nelehké době, ale nejen v ní, udrželi zdraví, optimismus a zdravého ducha, je kvalitní spánek více než důležitý. Nejlépe si odpočineme na kvalitní matraci. Nicméně kvalitní matrace nepatří zrovna mezi nejlevnější záležitosti. Aby nám matrace vydržela co nejdéle v co nejlepším stavu, doporučujeme pořídit si speciální podložku, která funguje jako chránič matrace.

Chránič matrace – podložka, která prodlouží životnost matrace

Základním pomocníkem a zároveň hygienickou pomůckou do každé ložnice je nepochybně chránič matrace. Nejdůležitější vlastností chrániče je bezesporu jeho nepropustnost. Ochrání tak samotnou matraci před jakoukoli nečistotou a tekutinou, ať už je to rozlitý čaj při romantické snídani v posteli, nebo nechtěné nehody v podobě uniklé moči či krve. Zároveň vytvoříte bariéru mezi vlastním tělem a matrací a tím eliminujete množení bakterií a roztočů v samotné matraci. Proto se podložka na matraci stává nepostradatelným pomocníkem také pro alergiky. Na straně druhé by měl být kvalitní chránič matrace zároveň prodyšný. Jen tak zajistí komfortní spánek bez nadměrného pocení. Bavlna spolu s polyesterem vytváří příjemný povrch chrániče, pod kterým se skrývá ochranný nepropustný PU zátěr.

podložka na matraci

100% ochrana matrace dětské stejně jako matrace pro dospělé

Chrániče matrací seženete v jakýchkoli rozměrech. Ty nejmenší chrániče, do dětské postýlky v rozměru 60x120 cm, chrání matraci hlavně před močí nebo ublinknutím, které jsou v případě miminka či malého dítěte běžnou součástí života. Chrániče matrací na lůžka pro dospělého jsou nezbytnou pomůckou nejen pro seniory trpící inkontinencí, ale také před množením bakterií a roztočů a v neposlední řadě proti jinému ušpinění matrace. A zcela přirozeně se dostáváme k ekonomické rovnici - čím udržovanější matrace, tím delší bude její životnost. 

Snadná údržba chrániče matrace

Ve výčtu pozitiv můžeme pokračovat. Chrániče matrací jsou pratelné. Snadno je tak udržíte jako nové jednoduchým vypráním. Potahy celé matrace bývají často tak objemné, že se prostě nevejdou do vaší pračky, nebo je jen velice obtížné je svléknout a po vyprání je pracně umístit na původní místo. Avšak měkké bavlněné chrániče se do pračky pohodlně vejdou. Doporučujeme je prát na 60 ℃. Jednou za čas pro zničení bakterií a roztočů vyperte až na 95 ℃. Velmi jednoduchá je i manipulace s chráničem, díky čtyřem gumám v rozích se snadno upevní přímo na matraci pod prostěradlo a zůstane na svém místě, i když budete mít ty nejdivočejší sny.

Rádi vám poradíme

I když v dnešní koronavirové nelehké době musíme mít z důvodů nařízení vlády náš kamenný obchůdek zavřený, rádi vás posloužíme na našem e-shopu. Pokud máte jakýkoli dotaz, napište nám na info@jaspis-prikryvky.cz. Poradíme, který z produktů je nejvhodnější přímo pro vás a vaše potřeby a zodpovíme jakékoli další dotazy. Prohlédněte si i další z našich výrobků, které pro vás vyrábíme nejen z peří a ovčí vlny. S největší pečlivostí pro vás ušijeme a přichystáme celou výbavičku pro miminko - od přikrývky a polštáře přes povlečení, mantinely do postýlky, zavinovačkupo měkkoučké hnízdečko pro miminko. A celou výbavičku vyhotovíme ve stejném designu z látky, kterou si u nás vyberete.