V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Vhodný polštář zpříjemní spánek

Zrovna jste si pořídili novou ložnici a všechno v ní v nejlepší kvalitě, abyste ochránili své zdraví a pomohli si od problémů spojených se špatným spánkem. Ovšem něco se vám nezdá. Pořád to není ono. Bolest hlavy a únava stále přetrvávají. Taktéž zablokovaná krční páteř nepovoluje a o zádech ani nemluvě. Kde jste jen mohli udělat chybu? Napadlo vás podívat se na zoubek vašemu polštáři?

Největším dilematem při výběru polštáře je jeho tvar. Může být klasický, ovšem čím dál více lidí dává přednost anatomickému. Ten je tvarován podle linie těla a je vhodný pro spaní na boku a na zádech.

vhodne-polstare-1

Klasické polštáře by měli volit lidé, kteří rádi spí na břiše a kteří ve spánku často střídají polohy. Ideální jsou na to péřové polštáře. Preferujete-li spánek na zádech, volte vyšší, středně měkký anatomický polštář. Ten musí držet páteř v přirozeně zakřivené poloze a vhodně podpírat ramena i krk. Pokud při spánku na zádech chrápete, potřebujete polštář proti chrápání. Polštář proti chrápání zlepšuje dýchání tím, že udržuje bradu vzdálenou od hrudníku, čelisti vpředu a dýchací cesty otevřené. Pokud spíte rádi na břiše, měli byste si koupit měkký, nízký polštář, aby se vaše páteř příliš nenamáhala velkým záklonem. Příjemný bude určitě plochý polštář, naplněný hedvábím nebo mikrovlákny, který se přizpůsobí vaší váze. Lidé spící na boku potřebují vyšší, tužší, anatomicky tvarovaný polštář, který udrží jejich tělo a hlavně páteř ve správné poloze. Hlava by při spaní na boku neměla rozhodně „viset“ ve vzduchu. Anatomický polštář dokáže náležitě podepřít nejen hlavu, ale také krk a ramena. Měníte-li často ve spánku polohy, sáhněte po klasickém tvaru, protože neexistuje univerzální anatomický polštář. Zvolte přizpůsobivý polštář, hodící se nejen pro spánek na boku, ale také na břiše a na zádech. Vaší volbou bude zlatá střední cesta. Vyberte si tedy středně měkký a středně vysoký polštář. Náplň by měla být pružná a pevná. Anatomický a relaxační polštář je rozdíl.