V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Údržba lůžkovin dnes není až taková věda!

Ne nadarmo se říká: jak si kdo ustele, tak si i lehne. Samotný výběr postele je pochopitelně důležitý, stejně jako matrace a rošt, ale velkou pozornost byste měli věnovat i výběru přikrývky a polštáře. Na trhu je nabídka různých vláken s antibakteriální úpravou se stříbrem nebo s výtažky z aloe vera nebo ta, která zajišťují přímý odvod potu od těla do povrchové tkaniny a její rychlé odpařování.
Vlákna mají rozmanitou strukturu. Názvy i technologie jsou patentované výrobci.

Při výběru přikrývky pro alergika je třeba mít na paměti, že zvolené materiály musí být pratelné při vysokých teplotách (95 °C) a odolné vůči roztočům. Pomohou i protiroztočové povlaky pro polštáře a přikrývky se speciální úpravou. Peřina i polštář by při dotyku měly být načechrané, ideální jsou výrobky z prachového peří, aby nebyla přes povlak cítit tuhá brčka, která jsou v levnějších produktech obsažena. Tkanina, a hlavně švy mají být husté, aby nepropouštěly peří a prach dovnitř i ven.

Máte-li doma kvalitní péřové výrobky, je možné prát je doma v pračce speciálními, většinou tekutými přípravky na praní peří. U moderních praček se nemusíte obávat, že by si s péřovými lůžkovinami neporadili. Následně je ideální sušit je v sušičce a ne na slunci, část peří by se přesušila a začala by praskat. Při sušení dejte do bubnu tři tenisové míčky, které peřiny načechrají. Vždy však sledujte etikety na peřinách a dodržujte doporučení výrobce.

Mnoho výrobců praček již také nabízí program pro sušení a praní s označením „Peří". A navíc. Pokud je v rodině více majitelů péřových materiálů (bundy, spacáky), rychle zjistíte, že díky sušičce ušetříte ročně i pár tisíc. Vyčištění bundy přijde průměrně od 240 Kč, spacáku pak na 350 Kč a peřiny od 500 Kč.