V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Stylové povlečení pod stromeček?

Také máte pocit, že je vaše ložnice bez nápadu a chybí jí ta správná porce energie? Máme pro vás velmi jednoduché řešení, které nezabere mnoho času, ale z výsledku budete naprosto nadšeni. Ložní povlečení je totiž nejsnáze vyměnitelnou částí interiéru, proto pojďme začít právě tady. Rozhodně nepodceňujte výběr barvy a vzoru povlečení, protože vám bude dělat společnost ve chvílích odpočinku. Udělejte si báječné Vánoce pod peřinou.

Při výběru ložního prádla je důležité přihlížet hned k několika kritériím jako je např. roční období, vlastnosti tkaniny, mechanické ošetření, vlastní vkus či dokonce současné trendy. 100% bavlna je dnes v lůžkovinách nejprodávanějším a nejoblíbenějším materiálem. Proč? Má velice dobrou pevnost v tahu a oděru, a tak i při častém praní nedochází ke zkracování její životnosti. Bavlna má oproti vlně a lnu jemná vlákna, která jsou velice příjemná na dotyk.

Ze všech přírodních materiálů (mimo bambusu) má nejlepší savost. Nevýhodou naopak může být to, že se bavlna snadno mačká, žmolkuje a jen omezeně chrání proti chladu. Můžete se setkat i s tzv. Jersey (Žerzej), což je 100 % čistá česaná bavlna, velice jemná a snadno se udržuje - nevyžaduje žehlení. Bavlněný jersey přijde vhod především v zimních měsících. Mezi další 100 % bavlny patří krep. Ale tato bavlna je strojově tvarovaná, má vlnitý povrch, snadno se řasí a zpravidla se nemačká - nemusí se žehlit. Další tkaninou používanou je flanel.

Flanel je poměrně lehký, měkký a příjemný materiál. A především velice hřejivý. Proto pokud nevíte jaké povlečení na zimu, tak rozhodně flanel! Velice jemným a hladkým materiálem je satén. Jedna se o tkaninu, která se vyrábí převážně z přírodního hedvábí, viskózy, polyesteru či polyamidu. V případě ložního prádla se setkáte i s bavlněným saténem. Satén se snadno žehlí, ale nesmí přijít do sušičky. Především ho oceníte během horkých letních dnů. A pro svůj lesk působí velice luxusně.