V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Čištění peří a jejich technologie

cistirna-periNa výběr je ze tří technologií čištění peří, a to čištění parou, mokrá cesta a suchá cesta. Čištění parou se využívá při středně opotřebovaném peří. Technologie je založena na krátkém působení páry. Nejdříve je peří nasáto do místnosti, ve které odchází z peří částice prachů a úlomky. Dále se přesouvá do komory, kde na něj působí pára. Poté se peří dosušuje a promíchává.

Při technologii mokrá cesta se střídá několik fází a je vhodné při středně a více opotřebovaném peří a zapáchajícím. Jako první dochází k praní za studena tzv. trojí praní a poté se odstřeďuje, v další etapě se peří promíchává a dochází k dosušování. Takto se odlučují prachové částice a úlomky. Nakonec se peří znovu promíchává, aby se provzdušnilo a získalo objem. Suchá cesta se využívá u pěkného peří. Zde se využívá proudění vzduchu a mechanické promíchávání. Takto se odstraní prachové částice a úlomky peří, dojde k provzdušnění, zvětšení objemu a oživení.

Dbejte v pravidelných intervalech o své přikrývky a polštáře, poté vám déle vydrží a dají vyžadovanou péči.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení