V kamenné prodejně je nyní možné platit také kartou. | Máte dotaz? Napište na info@jaspis-prikryvky.cz.

Buďte velmi obezřetní při výběru lůžkovin pro „alergiky“

Vhodné pro alergiky? Ale které? Názvy jako „peřiny pro alergiky“ by vám měly být podezřelé. Problém je totiž v tom, že není alergik jako alergik. Rozhodující je to, který alergen vadí zrovna vám.

O kvalitu peřin se musí zajímat zejména lidé alergičtí na roztoče. Právě roztoči jsou v postelích alergenem číslo jedna. Jiné alergeny se za normálních podmínek v lůžku nevyskytují, anebo se dají snadno odstranit vypráním povlečení. Další otázka, kterou byste si měli v obchodě klást, je: Jsou polštáře a přikrývky nabízené jako „vhodné pro alergiky“ opravdu vhodné pro roztočového alergika? A čím?
Většinou zjistíte – pokud vám bude prodavač vůbec schopen odpovědět – že vlastně ničím. Většina polštářů a přikrývek nabízených alergikům není sama o sobě schopna omezit roztoče.

Když budete pátrat dál, zjistíte, že jediný rozdíl oproti běžným produktům je v tom, že ty „protialergické“ můžete prát na 60 a více stupňů. Zaplatíte si tedy za „protialergickou“ peřinu, ale všechnu práci uděláte sami.
Nejsnadnějším a přitom velmi účinným řešením proti roztočům v posteli jsou v dnešní době proti roztočové povlaky. Jde o speciální hustě tkané mikro vláknové povlečení, které se nasazuje na polštář, přikrývku i matraci a zabraňuje průniku roztočových alergenů k alergikovi.

Pokud chcete mít opravdu jistotu, že lůžkovina je vhodná pro konkrétního alergika, tak je lepší kontaktovat prodejce, tedy najít si telefonní číslo v kontaktech e-shopu a pro jistotu si zavolat.